FIRMA CORNELIUS ZOSTAJE CZŁONKIEM KRAJOWEGO ZRZESZENIA DYSTRYBUTORÓW CHEMICZNYCH (NACD)

FIRMA CORNELIUS ZOSTAJE CZŁONKIEM KRAJOWEGO ZRZESZENIA DYSTRYBUTORÓW CHEMICZNYCH (NACD)

(15/02/17)

Cornelius Group, niezależny, europejski dystrybutor wysokiej jakości, innowacyjnych i wyspecjalizowanych substancji chemicznych, składników dla sektora spożywczego i przemysłowego oraz produktów do pielęgnacji, został członkiem Krajowego Zrzeszenia Dystrybutorów Chemicznych (National Association of Chemical Distributors - NACD). 

NACD jest działającym w USA zrzeszeniem branżowym, które reprezentuje dystrybutorów produktów chemicznych i ich partnerów w ramach łańcucha dostaw. NACD posiada siedzibę główną w Waszyngtonie i niemal 450 członków, reprezentujących ponad 85% wolumenu sektora dystrybucji produktów chemicznych. 

Neville Prior, Prezes Cornelius Group, powiedział: „Jesteśmy pierwszym członkiem NACD, który dołączył do zrzeszenia jako zagraniczny członek afiliowany do globalnych partnerów dystrybucyjnych. Z ogromną satysfakcją przyłączamy się do tej prestiżowej i cieszącej się renomą amerykańskiej organizacji handlowej.”
 
Założone w 1971 r. zrzeszenie NACD działa w skali międzynarodowej zarówno z przedsiębiorstwami dystrybucyjnymi jak i produkcyjnymi. Firmy członkowskie zajmują się przetwarzaniem, opracowywaniem formulacji, przepakowywaniem, składowaniem, transportem i sprzedażą produktów chemicznych na potrzeby ponad 750 000 klientów.

Rynek dystrybucji produktów chemicznych, który reprezentuje NACD, działa niezwykle prężnie, a członkowie zrzeszenia reprezentują ponad 85% wolumenu składającego się na dystrybucję produktów chemicznych i 90% jeżeli chodzi o przychody brutto.

Cornelius Group działa w wielu sektorach rynku, tj. w dziedzinie zdrowia i żywności, produktów do pielęgnacji oraz w sektorze przemysłowym. W ostatnich latach przedsiębiorstwo w znacznym stopniu urozmaiciło swoją ofertę produktową.

Cornelius jest wiodącym dystrybutorem w Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce i Rosji, niedawno rozpoczął także działalność w krajach nordyckich. Cornelius posiada działy zaopatrzenia w Chinach i Indiach, wykorzystując ogromny potencjał tych regionów, dostarcza produkty do klientów w ponad 30 krajach na całym świecie.

Obecnie, klienci, którym zależy na produktach ekologicznych, kupując produkty pochodzące z odnawialnych źródeł oraz pozyskiwane w sposób zgodny z etyką, nie muszą iść na kompromis z ich jakością, zapewnia Rob Nicol, menedżer ds. biznesu w przedsiębiorstwie Cornelius Group, które jest niezależnym, europejskim dystrybutorem wysokiej jakości, innowacyjnych surowców.

Rob Nicol powiedział: „Zrównoważony rozwój i etyczne postępowanie są dziś niezwykle istotne dla klientów, którzy oczekują od nas przestrzegania najwyższych standardów w dziedzinie uczciwego handlu oraz minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko w ramach łańcucha dostaw. W dziedzinie produkcji kosmetyków, farmaceutyków i żywności jakość nie jest już jedynym czynnikiem decydującym, a odbiorcy oczekują, że składniki nabywanych produktów są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny i zgodny z etyką.

„Przedsiębiorstwo Cornelius zobowiązuje się do etycznego pozyskiwania i zrównoważonego rozwoju, a pierwszy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej wydamy w drugiej połowie 2016 r.”