FIRMA CORNELIUS POLSKA NAGRODZONA DIAMENTAMI FORBESA 2017

(16/02/17)

Cornelius Polska, niezależny europejski dystrybutor najwyższej jakości innowacyjnych i specjalistycznych środków chemicznych oraz składników dla przemysłu żywnościowego, kosmetycznego, przemysłowego i farmaceutycznego, otrzymał tytuł jednej z najszybciej rozwijających się firm w Polsce.

Piotr Wasilewski, dyrektor zarządzający firmą Cornelius Polska, powiedział: „Co roku Forbes Polska nagradza Diamentami najbardziej innowacyjne i najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa w kraju. W tym roku jesteśmy jednymi z laureatów, co jest fantastycznym osiągnięciem. To wyraz uznania dla ciężkiej pracy i oddania wszystkich członków naszego zespołu. Jestem dumny ze wszystkich, którzy się do tego przyczynili”. 

Diamenty Forbesa to prestiżowy tytuł przyznawany firmom, które szybko podniosły swoją wartość w ostatnich trzech latach. 

Dzięki znaczącym wynikom w 2016 roku firma Cornelius Polska znalazła się na 13. miejscu rankingu w województwie mazowieckim i na 45. miejscu w Polsce w kategorii „mała firma”, obejmującej przedsiębiorstwa osiągające obroty na poziomie od 5 do 50 mln złotych. Firma osiągnęła roczną stopę wzrostu na poziomie 107% według formuły autorstwa Forbes i Bisnode Poland.

Cornelius Polska zatrudnia 20 pracowników i od lat oferuje innowacyjne produkty najwyższej jakości szerokiej gamie klientów w całej Polsce.

Darren Spiby, Prezes Zarządu Grupy Cornelius, dodał: „Nasz oddział w Polsce wyznaczył standardy dla rozwoju firmy. Aktualnie skupiamy się na branży kosmetycznej, żywieniowej i farmaceutycznej i jesteśmy podekscytowani potencjalnymi możliwościami rozwoju firmy na naszych rynkach głównych oraz zwiększeniem roli sektora przemysłowego. Gratuluję znakomitych wyników całemu zespołowi”.