Cornelius Trust

Cornelius Trust

Firma Cornelius założyła Cornelius Giving Fund- nową organizację charytatywną mającą na celu wspieranie projektów edukacyjnych wśród lokalnych społeczności.

Zarząd Cornelius podarował na cele statusowe nowo powstałej fundacji 25,000£. Cornelius Giving Fund planuje skupić się na czterech projektach.

W Wielkiej Brytanii każdego roku, Cornelius Giving Fund będzie sponsorować studenta ze szkoły Birchwood High School, w Bishop Stortford, któremu umożliwi podjęcie studiów na kierunkach technicznych. Inicjatywa ma na celu wspieranie studentów z mniej uprzywilejowanych środowisk, którzy w przeciwnym razie nie mogliby podjąć studiów.

Dr Chris Ingate, dyrektor Birchwood High School, powiedział:

„Współpraca z firmą Cornelius jest niezwykle cenna i korzystna dla naszej szkoły oraz uczniów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość ścisłej współpracy z tak innowacyjną i odnoszącą sukcesy, międzynarodową firmą jak Cornelius".

 

Na arenie międzynarodowej, Cornelius Giving Fund szuka możliwości współpracy z lokalnymi szkołami w Warszawie, gdzie siedzibę ma Cornelius Polska Sp. z o.o.

Na Madagaskarze, skąd pochodzi wanilia dostępna w naszej ofercie oraz w Indiach, gdzie firma zaopatruje się w babkę płesznik, Cornelius Trust planuje sfinansowanie różnych projektów edukacyjnych, które wspierają społeczności plantatorów wanilii i babki płesznik oraz ich rodzin.

Dr Neville Prior, CEO Grupy Cornelius, powiedział:

"W przeciwieństwie do poprzednich projektów charytatywnych, obecnie firma, skupia się na jednym projekcie, akcji charytatywnej lub społeczności w pobliżu miejscu gdzie Cornelius prowadzi swoją działalność. Dzięki temu możliwe będzie zbudowanie długotrwałej współpracy i relacji z podopiecznymi Cornelius Giving Fund, w celu maksymalizacji wysiłków Fundacji.”

"Dla firmy z ustabilizowaną pozycją na rynku, działającej od ponad 80 lat, takiej jak Cornelius, bardzo ważne jest, że możemy wspomóc lokalną społeczności, m.in. umożliwiając uczniom start w dorosłość i rozwój ścieżki kariery."

Dzięki Cornelius Giving Fund odbyło się już pierwsze wydarzenie mające na celu zbiórkę funduszy. Na boisku klubu piłkarskiego w Bishop Stortford pomiędzy drużynami Cornelius i Weston Homes odbył się mecz piłki nożnej. Podczas tego wydarzenia uzbierano 1,000£. Suma ta została m.in. przekazana nowo powstałemu Hospicjum św Clare.

Gracze i widzowie mieli również niespotykaną okazję zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z Barclays Premier League Trophy J

Po więcej informacji dotyczących oferty Cornelius Polska Sp. z o.o. zapraszamy do naszych Przedstawicielek oraz Przedstawicieli Handlowych lub prosimy przesyłać zapytanie mailem na adres biuro@corneliuspolska.pl