Zarząd

Dr. Neville Prior - Prezes

Dr. Neville Prior - Prezes

Neville Prior zdobył wykształcenie i doświadczenie zawodowe w kierunku chemii związków metaloorganicznych i nauk ekonomicznych. Studiował chemię na Uniwersytecie w St. Andrews, a następnie kontynuował naukę w Christ's College w Cambridge, gdzie uzyskał tytuł doktora za badania nad klastrami z karbonylkami osmu. Formalne wykształcenie ukończył, zdobywając dyplom MBA. Neville Prior jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Chemicznego.

Jego doświadczenie w przemyśle chemicznym obejmuje przede wszystkim sprzedaż i zarządzanie strategiczne. W 1992 roku został członkiem Zarządu w Grupie Cornelius, w 1994 roku objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego, a w 2006 roku – prezesa. Obecnie zasiada na stanowisku Chairman of the Board. Neville Prior jest członkiem zrzeszającej pracodawców brytyjskiej organizacji Institute of Directors.

Darren Spiby - Prezes grupy

Darren Spiby - Prezes grupy

Darren Spiby zdobył wykształcenie w dziedzinie chemii i rozpoczął karierę w firmie Boots The Chemist, z siedzibą w Nottingham, w dziale rozwoju produktów. Następnie kierował zespołami ds. rozwoju technologii produktów kosmetycznych i farmaceutycznych.

Do firmy Cornelius dołączył w lutym 2004 roku jako Business Development Manager obejmując dział Zdrowie i Żywność. W 2007 roku awansował na stanowisko Group Sales Manager i był odpowiedzialny za wszystkie sektory handlowe a w lutym 2008 został Sales Director. Po awansie na Prezes grupy Cornelius Group zasiadł również w Zarządzie firmy. W lipcu 2016 Darren Spiby został CEO Cornelius Group.

Piotr Wasilewski - Dyrektor Generalny

Piotr Wasilewski - Dyrektor Generalny

Piotr Wasilewski w 1997 r. ukończył z wyróżnieniem Medycynę Weterynaryjną w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie rozpoczął pracę w Merck Sp. z o.o. jako przedstawiciel handlowy na rynek kosmetyczny, farmaceutyczny i spożywczy. W 2001 r. już jako Key Account Manager skupił się na produktach kosmetycznych. W 2005 r. przejął obowiązki kierownika sprzedaży w dziale Surowców Chemicznych.

Do Cornelius Group Piotr dołączył w 2007 r. jako Area Sales Manager na rynek polski. Od 2010 obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Cornelius Polska Sp. z o.o.

Robert Fagan — Dyrektor Finansowy Grupy

Robert Fagan — Dyrektor Finansowy Grupy

Robert zdobył tytuł BA (Hons) w dziedzinie Finansów i Rachunkowości, a podczas praktyki w Wielkiej Brytanii został przyjęty do grona członków organizacji ACCA (Association of Chartered Certified Accountants — międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania).

Po przyjęciu Robert zdobył szerokie, międzynarodowe doświadczenie, pełniąc kilka różnych ról w obszarach finansowych na stanowiskach kierowniczych, pomagając w poprawie wyników finansowych i wdrożeniu zasad dobrego zarządzania. Pracował między innymi w notowanej na liście FTSE 100 firmie Intertek Group PLC będącej liderem w branży łańcucha dostaw oraz w znajdującej się na liście Fortune 100 firmie Archer Daniels Midland Inc będącej globalnym dostawcą produktów i składników dla rolnictwa. Robert dołączył do grupy Cornelius w 2016 i został członkiem Rady w lutym 2017.

Gary Fisher - Non dyrektor wykonawczy

Gary Fisher - Non dyrektor wykonawczy

Po studiach na Wydziale Ekonomii Politechniki w Sheffield w 1975 roku Gary ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice w Manchesterze. Jest członkiem Institute of Directors.

Gary jest specjalistą w zakresie HR z fachową wiedzą zdobytą na stanowiskach kierowniczych i w radach międzynarodowych organizacji. Mając szerokie doświadczenie w dziedzinie operacyjnego HR, Gary jest również ekspertem w opracowywaniu strategii HR skupiających się na potrzebach biznesowych firm. Zdobywał doświadczenie podczas długiej i pełnej sukcesów kariery w Racal Electronics (obecnie Thales), awansując w różnych firmach tworzących grupę w okresach znacznych zmian, by zostać Dyrektorem działu HR w Defense Electronics Group zatrudniającej 4 000 pracowników z obrotem 400 mln GBP. Następnie piastował stanowiska kierownicze jako wiceprezes działu HR w Bechtel, wiceprezes działu HR w Marconi Optical Components i prezes działu HR grupy w BBA Aviation plc. Podejmując się zadań tymczasowego kierowania przedsiębiorstwem, Gary przeprowadził specjalistyczne projekty dla ETEX Group, Duracell, General Dynamics UK, Kodak Alaris, Wincanton, Yodel, Gate Gourmet, Legal Services Commission, Synad Technologies Ltd, Strategic Rail Authority, Human Fertilisation and Embryology Authority, National Federation of Builders, Hakkasan i BP.

Aktualności i wydarzenia

Obraz w niedługim czasie

CORNELIUS POLSKA ZDOBYWA CERTYFIKAT ISO 9001

Dowiedz się więcej >
Obraz w niedługim czasie

FIRMA CORNELIUS POLSKA NAGRODZONA DIAMENTAMI FORBESA...

Dowiedz się więcej >
FIRMA CORNELIUS ZOSTAJE CZŁONKIEM KRAJOWEGO ZRZESZENIA DYSTRYBUTORÓW CHEMICZNYCH (NACD)

FIRMA CORNELIUS ZOSTAJE CZŁONKIEM KRAJOWEGO ZRZESZENIA...

Dowiedz się więcej >
Wszystkie aktualności
Zespół ds. obsługi klienta — skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc lub poradę... Tel.: +44 (0)1279 714 300 E-mail: biuro@corneliuspolska.pl Całodobowa infolinia Carechem (czynna 7 dni w tygodniu) — w razie wycieku chemicznego lub nagłej sytuacji... Tel.: +44 (0)1235 239 670 Internetowy formularz zgłoszeniowy
Zdrowie i Żywność Surowce Kosmetyczne Przemysł Marka Własna Cornelius+